top of page

Rozšírenie osobného prístavu Bratislava

Cieľom projektu je vytvorenie plávajúcej promenády pre verejnosť, ktorá umožní bezpečný prístup k toku Dunaja. Nábrežie Dunaja bude využité na ľavej strane Dunaja medzi mostom Lafranconi a mostom Apollo. Promenáda bude slúžiť v jednej časti ako oddychovo-športová zóna pre umiestnenie rekreačných služieb v blízkosti vody (galérie, kaviarne, slnečné pláže so sprchami a pod.), a ako krátkodobé prístavisko malých športových lodí a ich prípadné dlhodobé pristavenie medzi pontónmi a brehom. V druhej časti bude promenáda slúžiť aj na pristávanie výletných a kajutových plavidiel. Posledná časť je umiestnená pred River Parkom s obdobným využitím ako prvá časť projektu.

Osobný prístav má výhodnú polohu, blízko historického centra mesta Bratislava, ktorou vytvára vhodné podmienky pre zvýšenie turistickej návštevnosti mesta. Niektoré z pontónov budú slúžiť aj ako zastávky Lodnej verejnej dopravy, čo prispeje k lepšej dostupnosti centra mesta obyvateľom z ostatných mestských častí a okolia.

 

Jednotlivé pontóny budú disponovať poskytovaním rozličných služieb ako napríklad zelená lúka, galéria pre exteriérovú expozíciu, galéria umenia, knižnica, čitáreň, obchod so suvenírmi, priestory rýchleho občerstvenia, piesková pláž, kaviareň, reštaurácia, plavecký bazén. V letnej sezóne je možné pontóny využiť aj na organizovanie trhov. Väčšina pontónov bude disponovať podpalubím.

 

Projekt bude zahŕňať aj ďalšie priestory, ktoré môžu poskytovať sezónne zázemie vrátane obytnej jednotky, terasy, skladu a prístavného státia pre plavidlá. Jedna

z častí bude naďalej slúžiť ako osobný prístav pre pristávanie výletných a kajutových plavidiel, avšak

s modernejším a bezpečnejším vybavením.

bottom of page